banskabystrica.Virtualne.sk
Informačný portál o živote v meste a okolí

Kurzy, semináre, prednášky - Mesto Banská Bystrica

Akcie 1-5 z 5

AKCIE A PODUJATIA Banská Bystrica a okolie

Ivo Toman - Kurvítka v hlavě Tour 2018

11.4. - 11.4.2018 / 18:00

Miesto konania: Bernolákova 8
Najväčšie motivačné turné v Česko Slovensku v roku 2018 Ivo Toman príde za vami. Čo budete počuť na prednáške Kurvítka v hlavě: Čo je peklo v hlaveNajväčšie mýty a predsudky v osobnom rozvojiAko sami seba rušíme a ničímeAko nás naše zmysly pletúPrečo a ako nové technológie paradoxne kazia to, v čom nám majú pomôcťVzťahySyndróm Ako si to myslel(a)?Sebaklamstvo a iné hlúpe správanie inteligentných ľudíProblém pri sebakontrole (sebaovládaní)Pozornosť a koncentrácia...A hlavne, ako unikneme zničujúcim kolobehom nášho myslenia Veľký priestor bude určený pre otázky publika. Dĺžka prednášky: 2 hodiny. Pre koho je prednáška Kurvítka v hlavě určená?Pre všetkých, ktorí sa chcú vo svojom živote posunúť ďalej.Pre tých, ktorí si chcú zjednodušiť život.Pre tých, ktorí si chcú znížiť chaos v hlave.Pre tých, ktorí sa chcú naučiť rozhodovať.Pre tých, ktorí chcú byť úspešnejší a šťastnejší. Tieto myšlienky môžu zmeniť váš život. Vstupné/Entry: 19,90 EUR - voľné sedenieZľavy/Discounts: bez nároku na zľavy/without any discounts.

Ivo Toman - Kurvítka v hlavě Tour 2018

Cestovateľské kino: Severná Kórea

18.10. - 18.10.2017 / 19:00

Miesto konania: Bernolákova 8
Dátum/Date: 10.10.2017 o 19.00 hMiesto konania/Place of event: Kino Scala, Masarykova 7, PrešovDátum/Date: 11.10.2017 o 19.00 hMiesto konania/Place of event: Kino Hviezda, Kniežaťa Pribinu 3, Trenčín Dátum/Date: 18.10.2017 o 19.00 hMiesto konania/Place of event: Aula SZU, Bernolákova 8, Banská BystricaSvet uzavrený za železnou oponou a v zovretí tvrdého komunizmu ponúka nevšedné a raritné cestovateľské dobrodružstvo. Ako žijú ľudia v tejto izolovanosti? A ako sa tam cítia vyvolení turisti pod všadeprítomnými sliediacimi očami? Aké sú pravidlá a tradície tohto národa? Vyberte sa s nami v sprievode fotografa Romana Haráka na tak trochu surrealistický výlet do zeme, pre ktorú sú príznačné efektívna propaganda, neoblomná cenzúra a kontroverzní politickí lídri. Roman Harák je fotograf a cestovateľ, ktorý pôsobí v IT a e-commerce sfére. Patrí k ľuďom, ktorí si pre dovolenku nevyberajú plážové lokality, ale lákajú ho skôr menej obvyklé destinácie pre cestovanie. Jeho fotografie zo Severnej Kórey už videlo niekoľko miliónov ľudí a boli použité v médiách ako CNN, Reuters, BBC či The Guardian. Vstupné/Entry: 4,00 EURZľavy/Discounts: bez nároku na zľavy/without any discounts.

Cestovateľské kino: Severná Kórea

SmartTalk: Ako nízkonákladovo cestovať

12.10. - 12.10.2017 / 19:00

Miesto konania: Bernolákova 8
Máte chuť spoznávať svet, ale rozpočet nepustí? Rozmýšľali ste nad tým, že to musí ísť aj za menej? Chcete vedieť, ako na to? Janka Schweighoferová s tým má skúsenosti, ktoré môžu znamenať váš lístok do sveta. V prednáške nám ukáže, ako hľadať lacné letenky, kde zohnať ubytovanie zadarmo a pridá aj tipy k autostopu. Povie tiež zopár trikov, ako absolvovať výlet za absolútne minimálne náklady. Janka Schweighoferová bude pútavo a vtipne rozprávať o tom: - ako a kde hľadať letenky- ako a kde hľadať ubytovanie- ako sa prakticky zbaliť, orientovať vo svete a nenechať sa obabrať- ako spojiť cestovanie s prácou alebo vzdelávaním sa- ako cestovať zadarmo- aké úsmevné skúsenosti pri cestovaní možno zažiť Po prednáške je pripravená diskusia. Janka Schweighoferovázačínala so študentským rozpočtom a veľkou chuťou cestovať. Až takou, že sa to naučila robiť šikovne a lacno. Janka založila úspešný a jeden z najnavštevovanejších blogov Travelhacker, na ktorom zdieľa unikátne tipy na ušetrenie peňazí, času a nervov. Precestovala destinácie ako Zanzibar, Filipíny, Maldivy, Brazíliu, Srí Lanku, Irán či Seychely. Janka získala titul Bloger roka 2017 v kategórii cestovanie. Vstupné/Entry: 5,00 EURZľavy/Discounts: bez nároku na zľavy/without any discounts.

SmartTalk: Ako nízkonákladovo cestovať

Komentované prehliadky expozície

1.10. - 22.12.2017 / 09:00 - 17:00

Miesto konania: Matejov dom, Nám. Š. Moysesa 20 Banská Bystrica
KOMENTOVANÉ PREHLIADKY EXPOZÍCIE „Príbehy medeného mesta a osudy jeho obyvateľov“ každú celú hodinu, aj počas víkendov, a to len za doplatok 1,50 €

Komentované prehliadky expozície

Jakutsko

27.9. - 27.9.2017

Miesto konania: Banská Bystrica
Zážitkové rozprávanie Doc. Ing. Vladimíra Štollmanna, CSc., PhD. z Lesníckej univerzity Technickej univerzity vo Zvolene o krajine neohraničených možností a priestorov.

Jakutsko
Akcie 1-5 z 5

Akcie a podujatia

Pripravujete akciu, športové alebo spoločenské podujatie? Vyplňte formulár a vami propagovaná akcia bude po kontrole administrátorom portálu, pridaná na podstránku Aktuálne podujatia.

Chcete zverejňovať mesačné programy kín, divadiel, hudobných a športových klubov, múzeí či galérií?
Vyplňte formulár a vložte do neho prílohu vo Worde alebo formáte pdf. a .jpg. Po kontrole administrátorom bude vami propagovaná akcia pridaná na podstránku Aktuálne podujatia.

Internetové služby

Obce v regióne mesta

Banská Bystrica, Badín, Brusno, Harmanec, Horná a Dolná Mičiná, Hronsek, Kordíky, Králiky, Malachov, Riečka, Selce, Slovenská Ľupča, Špania Dolina, Tajov, Úľanka, Vlkanová
Kontakt O nás Reklama Podmienky použitia
lang