Úvod > Spravodajstvo > Svet > Foto: Amerika sa lúči so zosnulým exprezidentom Georgeom H. W. Bushom

Foto: Amerika sa lúči so zosnulým exprezidentom Georgeom H. W. Bushom

Dalšie články v kategórií

WASHINGTON 5. decembra (WebNoviny.sk) - Rakvu s telom bývalého amerického prezidenta Georgea H. W. Busha, ktorý zomrel v piatok v noci vo veku 94 rokov, previezli v stredu z Kapitolu Spojených štátov amerických do washingtonskej Katedrály svätého Petra a Pavla, kde sa uskutoční posledná rozlúčka určená pre verejnosť.

Rakvu na pomalej púti do katedrály sprevádzala dlhá smútočná kolóna, v ktorej cestovali rodinní príslušníci zosnulého, jeho priatelia a bývalí i súčasní významní predstavitelia štátu.

Do washingtonskej katedrály sa prišli s Georgeom H. W. Bushom rozlúčiť súčasný prezident Donald Trump s manželkou Melaniou a tiež štyria bývalí americkí prezidenti - Barack Obama, Bill Clinton, Jimmy Carter a syn zosnulého exprezidenta George W. Bush. Ten prednesol aj smútočný príhovor, ktorý bol poslednou rozlúčkou s Georgeom H. W. Bushom vo Washingtone.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Pohreb bývalého amerického prezidenta Georgea H. W. Busha

Jeho ostatky neskôr prevezú do texaského Houstonu, kde sa vo štvrtok uskutoční súkromný rodinný pohreb. Georgea H. W. Busha pochovajú vedľa jeho manželky Barbary a ich dcéry Robin, ktorá zomrela v roku 1953.

Agentúra Associated Press (AP) si všimla, že úmrtie Georgea H. W. Busha aspoň na okamih zblížilo aj inak nezmieriteľných rivalov, súčasného prezidenta Trumpa a jeho predchodcu Obamu. Trump po príchode do katedrály zamieril k prvému radu smútočných hostí, kde sú vedľa seba usadení exprezidenti Obama, Clinton a Carter, a srdečne si potriasol rukami s Obamom a jeho manželkou Michelle.

Naopak, s exprezidentom Clintonom a jeho manželkou Hillary, svojou protikandidátkou z prezidentských volieb, ktorí sedeli hneď vedľa Obamovcov, si Trump ruky nepodal, a tí sa naňho ani nepozreli, popisuje AP.Viac k témam: Angela Merkelová, Barack Obama, Barbara Bushová, Bill Clinton, Donald Trump, George H.W. Bush, George W. Bush, Hillary Clintonová, Laura Bushová, Melania Trumpová, pohreb
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Amerika sa lúči so zosnulým exprezidentom Georgeom H. W. Bushom © SITA Všetky práva vyhradené.