Úvod > Spravodajstvo > Svet > Foto: Hurikán Michael zanechal v Severnej Karolíne státisíce domácností bez elektriny

Foto: Hurikán Michael zanechal v Severnej Karolíne státisíce domácností bez elektriny

Dalšie články v kategórií

PANAMA CITY 12. októbra (WebNoviny.sk) - Hurikán Michael zanechal v americkom štáte Severná Karolína viac ako 530-tisíc domácností bez elektriny.

Záplavy v Charlotte a Raleigh


Kancelária guvernéra Roya Coopera potvrdila, že výpadky sa týkajú najmä centrálneho regiónu Piedmont, kde v dôsledku vetra s rýchlosťou 60 metrov za hodinu popadali stromy.

V niektorých častiach spadlo až 18 centimetrov zrážok. Záplavy postihli aj dve najväčšie mestá Charlotte a Raleigh alebo univerzitné mesto Chapel Hill. V Piedmonte a takisto v horských oblastiach museli vykonať desiatky evakuácií a iných záchranných prác.

Elektrinu nemá ani psychiatrická nemocnica


Úrady takisto informovali, že Michael odrezal od elektriny aj najväčšiu psychiatrickú nemocnicu v meste Chattahoochee v štáte Florida.

Zariadenie v súčasnosti funguje na záložných generátoroch. Helikoptéra na miesto priviezla vodu a jedlo, keďže pád stromu počas búrky poškodil vodovodné potrubie.

V centre sa nachádza takmer tisíc pacientov a viac ako 300 členov personálu, ktorým prišlo na pomoc 50 kolegov z dvoch iných zariadení. Niektoré okolité cesty sú takisto zablokované.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Hurikán Michael za sebou nechal spúšťViac k témam: hurikán, hurikán Michael, počasie, záplavy
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Hurikán Michael zanechal v Severnej Karolíne státisíce domácností bez elektriny © SITA Všetky práva vyhradené.