Úvod > Spravodajstvo > Slovensko > Na Štjavnyckom vjanočnom jarmoku zažijú návštevníci historické pečenie oplátok aj liatie olova

Na Štjavnyckom vjanočnom jarmoku zažijú návštevníci historické pečenie oplátok aj liatie olova

Dalšie články v kategórií

BANSKÁ BYSTRICA 6. decembra (WebNoviny.sk) – Pečenie oblátok v historickej forme nad ohňom, liatie olova a ďalšiu zábavu sľubujú organizátori Štjavnyckého vjanočného jarmoku v Kammerhofe v Banskej Štiavnici v piatok 7. a v sobotu 8. decembra.

Informácie o 15. ročníku vianočného podujatia na nádvorí a v expozícii múzea agentúre SITA poskytla vedúca odboru marketingu a environmentálnej výchovy Slovenského banského múzea (SBM) Petra Páchniková.

Folklórny súbor so špeciálnym hosťom


Návštevníci sa môžu tešiť na neopakovateľnú predvianočnú atmosféru, vône tradičných vianočných špecialít, originálne výrobky remeselníkov a bohatý kultúrny program. V piatok 7. decembra o 10:30 v expozícii Kammerhof predstaví Bábkové divadlo na Rázcestí z Banskej Bystrice rozprávku "Dobrú chuť, vlk!".

Na pódiu na nádvorí vianočnú atmosféru vytvoria koledníci z Katolíckej spojenej školy od 13:00, súbor Permoník, Detský zbor ZUŠ Banská Štiavnica s vystúpením pod názvom "Dobrá zvesť", Štiavnický živý Betlehem.

Na záver vystúpi Folklórny súbor HRON zo Žiaru nad Hronom a špeciálny hosť Bukrétbanda so Slavom Palovičom,“ doplnila Páchniková.

Vystúpenie materskej školy


V sobotu 8. decembra o 14:00 sa návštevníkom predstavia deti z MŠ Nezábudka so svojou "Zatúlanou vločkou" a na pódiu sa predvedie o 16:00 a 17:00 mužský spevácky súbor Sekera zo Žiaru nad Hronom. Bábkové divadlo na Rázcestí ponúkne "Dve rozprávky na brušku" o 15:00 v expozícii Kammerhofu.

Podujatie finančne podporilo Mesto Banská Štiavnica a Banskobystrický samosprávny kraj.Viac k témam: Kammerhof, Štjavnycký vjanočný jarmok, vianočné trhy
Zdroj: Webnoviny.sk - Na Štjavnyckom vjanočnom jarmoku zažijú návštevníci historické pečenie oplátok aj liatie olova © SITA Všetky práva vyhradené.