Úvod > Spravodajstvo > Šport > O prípadnom predaji štadióna Wembley budú čoskoro hlasovať, v hre je ponuka miliardára Khana

O prípadnom predaji štadióna Wembley budú čoskoro hlasovať, v hre je ponuka miliardára Khana

Dalšie články v kategórií

LONDÝN 12. októbra (WebNoviny.sk) - Anglická Futbalová asociácia (FA) rozhodne o prípadnom predaji národného štadióna Wembley na špeciálnom zasadaní členov rady v stredu 24. októbra.

Miliardár Khan ponúkol 600 miliónov libier


Predstavitelia FA budú hlasovať o prijatí ponuky amerického miliardára Shahida Khana, ktorý za vykúpenie najväčšieho štadióna na Britských ostrovoch ponúkol 600 miliónov libier.

Rodený Pakistanec je vlastníkom klubu amerického futbalu Jacksonville Jaguars v NFL a nováčika prebiehajúceho ročníka anglickej Premier League - londýnskeho Fulhamu.

Po predaji sa názov Wembley Stadium nezmení


Podľa prieskumu vykonanom FA je väčšina futbalovej verejnosti spolu s rozhodcami, predstaviteľmi anglických klubov a futbalových líg, hráčmi či trénermi proti predaju štadiónu Wembley.

V prípade zmeny vlastníka slávneho futbalového stánku by na základe podmienok predaja musel štadión aj naďalej niesť názov Wembley Stadium.

O možnosti využívať ho na zápasy amerického futbalu v prípade založenia londýnskeho klubu NFL by rozhodovala anglická FA.Viac k témam: Londýn, Shad Khan, Wembley Stadium
Zdroj: Webnoviny.sk - O prípadnom predaji štadióna Wembley budú čoskoro hlasovať, v hre je ponuka miliardára Khana © SITA Všetky práva vyhradené.